BOLDERA MOBİLYA SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

ADI / SOYADI / UNVANI: BOLDERA MOBİLYA SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

VERGİ NUMARASI / VERGİ DAİRESİ: 1790606869 / MİMAR SİNAN VERGİ DAİRESİ / KAYSERİ

TİCARET SİCİL NUMARASI / KAYIT YERİ: 37043/Merkez / KAYSERİ

DOSYA ESAS NO: 2019/398

İLAN METNİ

T.C.

KAYSERİ 1.ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINDAN

ESAS NO: 2019/398
Davacı “BOLDERA MOBİLYA SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından HASIMSIZ olarak Mahkememize açılan Adi Konkordato davası nedeniyle 1.Organize Sanayi Bölgesi 43 Cd N.10 Melikgazi Kayseri adresinde faaliyet gösteren, Kayseri Ticaret Sicil Müdürlüğü’nün 37043/Merkez sicil numarasında kayıtlı, Kayseri Mimarsinan Vergi Dairesi Başkanlığının 1790606869 vergi kimlik numaralı olarak vergi mükellefi olan davacı “BOLDERA MOBİLYA SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından talep edilen konkordato davasında mahkememizce 10/07/2019 tarihinden itibaren 3 AY SÜREYLE GEÇİCİ MÜHLET VERİLMİŞ OLUP, GEÇİCİ KONKORDATO KOMİSER HEYETİ OLARAK MALİ MÜŞAVİR MELİH ORÇAN, HUKUKÇU GÖKHAN ŞAHAN, İŞLETMECİ VELİ AKEL görevlendirilmiştir. Ön inceleme ve ilk tahkikat duruşması 30/09/2019 günü saat 10,15 ‘de yapılacağı, alacaklıların işbu ilanın yapıldığı tarihten itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçe ile mahkememiz dosyasına itiraz ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal olmadığını delilleriyle birlikte ileri sürebilecekleri ve bu çerçevede mahkememizden konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri İİK 288 maddesince gereği ilan olunur.

İLAN ADRESİ: https://www.ilan.gov.tr/detay-iflas-hukuku-davalari-iik-konkordato-ve-muhlet-iik-288inci-md-konkordato-gecici-muhlet-karari-ve-durusma-gununun-tebligi-668510.html

One comment

 1. Bir dev daha “konkordato” dedi

  Kayserili Boldera Mobilya konkordato talep etti. Mahkeme, mali sıkıntı yaşayan şirkete 3 aylık mühlet verdi, komiser ataması yaptı. Yarım asırlık şirketin ürünleri Türkiye genelindeki 300 bayide satılıyor. Şirket 22 ülkeye de ihracat yapıyor.

  Türkiye genelinde 300 bayide satışı olan, 22 ülkeye ihracat yapan Boldera Mobilya, Kayseri 1. Asliye Ceza Mahkemesi’ne başvurarak konkordato talep etti. Mahkeme, talebi karara bağlamak için 10 Temmuz 2019 tarihinden itibaren 3 aylık süre vererek şirkete 3 kişilik geçici konkordato komiser heyeti atadı. Komiser heyetinde mali müşavir Melih Orçan, hukukçu Gökhan Şahan ve işletmeci Veli Akel bulunuyor. Konkordato talebi ile ilgili karar 30 Eylül 2019’da verilecek.

  İŞÇİLERİN ENDİŞESİ

  Cumhuriyet’ten Cüneyt Muharremoğlu’nun haberine göre; Boldera’nın Kayseri’deki fabrikasında Temmuz ayında 200 işçinin işlerine son verileceği söylentisi çıkmıştı. Boldera’da yaşanan süreci işçiler, “Kapanırsa 200’ün üzerinde işsiz kalacak. Kapanacağı konuşuluyor. İflas gerçekten mi, yoksa patronun aldatmacası bilemiyoruz. Ama durum kötü” ifadelerini kullanmıştı.

  22 ÜLKEYE İCRAAT YAPIYOR, 300’ÜN ÜZERİNDE BAYİSİ VAR

  Boldera Mobilya’nın internet sitesinde şirket şöyle tanıtılıyor:

  “1975 yılında kurulan firmamız, o yıllarda satış ve pazarlamasını yaptığı ürünlerin piyasadaki gereksinimini kaybetmesi ve farklı ürünlere talebin artmasından dolayı mobilya sektörüne geçiş kararı almıştır ve firmamız Öztur Mobilya olarak unvan değiştirmiştir. Mobilya sektöründe bir marka ve kalite emsali olmayı ilke edinen firmamız adından sıkça söz ettiren bir marka olabilmeyi başarmıştır. Bu dönem de büyük başarılara imza atıldığı halde üretim yapılmayıp sadece satış ve pazarlama alanında hizmet etmeyi ön plana çıkarmıştır.

  1993 yılında üretime geçilme kararı alınmış ve o yıllarda moda olan kanepe oturma gruplarında üretim yapılmasına karar verilmiş ve ilk üretim yeri olarak Osman Kavunca Sanayi sitesinde 400 metrekare bir atölyede üretime başlanmıştır.

  1993 yılından 1997 yılına kadar bu atölyede üretime devam edilmiş 400 metrekare olan üretim alanı ilavelerle 900 metre kare ye çıkartılmıştır ve nihayet 1997 yılında Organize Sanayi bölgesindeki ilk firmalardan biri olarak 2.000 metre kare kapalı üretim sahası bu bölgeye taşınmıştır. Sanayileşmenin ve entegre üretimin gerekliliklerini en iyi şekilde yerine getiren firmamız ürün çeşitliliğini sürekli artırmıştır.

  2002 yılına gelindiğinde firmamız ağır yatırım hamleleri yaparak üretim ağını büyüterek kapalı üretim sahasını 20.000 metre kareye çıkartıp yeni makine ve teçhizatlar alarak ve personel istihdamı artırmıştır.

  Ayrıca Boldera markası tescil ettirilip firmamızın bir yüzünü de ihracata çevrilerek hem iç pazarda hem dış pazarda güçlü bir marka olmak için büyük bir adım daha atılmıştır. Kısa zamanda ürün gamına ev mobilyasının tüm çeşitleri eklenmiş ve bununla birlikte güçlü bir pazarlama ağı kurulmuştur.

  Firmamız ürettiği mamulleri 22 ülkeye ihraç etmekte ve yurt genelinde 2 bölge bayi 1 bölge müdürlüğü ve 300 tali bayilerimiz aracılığıyla siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

  İlkemiz; “Kalite Kontrol Edilmez, Kalite Üretilir”

  Kaynak: https://odatv.com/bir-dev-daha-konkordato-dedi-24071912.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir